Як привчити дитину їсти овочі

Пам’ятка для батьків

Як привчити дитину їсти овочі

 

·        Розкажіть дитині, як і де ростуть овочі, покажіть картинки, прочитайте казки про «мешканців» грядки. Якщо у вас вдома є город, дитина залюбки допомагатиме вирощувати рослини і з нетерпінням чекатиме достигання плодів, аби їх спробувати на смак.

·        Іноді пропонуйте дитині допомогти вам на кухні. Навіть малюкам до снаги помити овочі, порвати салат, полущити кукурудзу тощо.

·        Чистіть і подрібнюйте овочі безпосередньо перед вживанням чи приготуванням страви – так у них збережеться максимальна концентрація вітамінів. Буряк, моркву, картоплю для салатів варіть у неочищеному вигляді. Зелень додавайте в готові страви безпосередньо перед подачею на стіл.

·        Іноді подавайте овочі сирими або у вигляді соків. Саме з них у наш організм надходить життєво необхідна глюкоза.

·        Спробуйте «замаскувати» овочі – додавайте їх у салати, піцу, пудинги, запіканки, фруктові соки – страви, які дитина їсть залюбки.

·        Подбайте про привабливий зовнішній вигляд і консистенцію страв із овочів. Багато дітей відмовляються від кашоподібної їжі, тому не розварюйте овочі. Ліпше приготуйте їх на парі або подайте сирими. Не забувайте про цікаве оформлення страви.

·        Давайте дитині можливість вибору. Купуючи разом овочі, запитуйте, які саме вона їстиме, пропонуйте спробувати щось нове.

·        Подавайте овочі перед основною стравою. Буде не складно переконати зголоднілу дитину з’їсти овочевий «аперитив» - поки ви завершуєте приготування основної страви.

·        Не змушуйте дитину доїдати страву з овочів до кінця, якщо вона їй не смакує. Ліпше запропонуйте такі самі овочі наступного дня, але вже в іншому вигляді. Нові для дитини овочі уводьте до її раціону поступово.

·        Подбайте, щоб на столі замість цукерок, печива та ін. шкідливих для зубів солодощів завжди лежали миті розрізані овочі. Побачивши привабливі шматочки, дитина, коли забажає, зможе взяти їх і з’їсти.

 

 

 

 

Матеріали запозичено:

щомісячний спеціалізований журнал «Медична сестра дошкільного закладу »

№9 вересень 2016 рік  

Всі права захищені © 2014