Як вистояти у "сезон застуд", або профілактика ГРВІ

Як вистояти у «сезон застуд», або Правила профілактики ГРВІ

 

·        Менше людей – менше вірусів. Тож уникайте людних місць.

·        Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – дотримуйтеся максимальної дистанції. Адже що ближча відстань до хворої людини, то вища ймовірність заразитися від неї вірусом.

·        Імовірність зараження вірусом особливо велика в місцях, де багато дітей, і там, де багато хворих, - особливо  слід бути обережним під час відвідування дитячих поліклінік.

·        Руки хворої людини – джерело інфекції, тож зменшіть кількість рукостискань. Використовуйте рукавиці, коли змушені триматися за поручні в громадському транспорті чи відкривати двері в громадських місцях.

·        Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі гігієнічні й дезінфекційні серветки.

·        Вірусні часточки протягом тривалого часу залишаються активними в запиленому, сухому, теплому й застояному повітрі, та майже миттєво гинуть у чистому, прохолодному, зволоженому повітрі. Тож не перегрівайте повітря, а зволожуйте його! Провітрюйте приміщення, у яких найчастіше перебуваєте.

·        Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень : температура - +16…+22*С, відносна вологість – 40-70%. Створіть комфортне середовище у межах цих норм. Холодно? Одягніться.

·        Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення у носові ходи краплі й аерозолі на основі сольових розчинів . полощіть рот. Простий сольовий розчин для цього можна приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на літр кип’яченої води.

·        Запам’ятайте:

-         маска не врятує здорову людину від зараження – її одягає хвора людина, аби

      таким чином трохи зменшити ймовірність заразити когось;

-         лікарських препаратів, які зменшують імовірність зараження ГРВІ, не існує;

-         імовірність зараження ГРВІ зменшують раціональне харчування, активний спосіб життя, повноцінний сон, усмішка і гарний настрій.

 

 

За матеріалами щомісячного спеціалізованого журналу

«Медична сестра дошкільного закладу»

№11 листопад 2016р.

Всі права захищені © 2014