«Розкриваємо карти» виробників бутильованої питної води

Корисно знати

Пам’ятка для батьків

«Розкриваємо карти» виробників

бутильованої питної води

Нині більшість людей, непокоячись про здоров’я своєї родини, відмовляються пити воду з-під крана й переходять на бутильовану. Пропозицій на ринку дуже багато, та чи всі вони корисніші за воду з-під крана?

·         Збагачена киснем. Виробники запевняють, що така вода – джерело вічної молодості: поліпшує розумову діяльність, стан шкіри, підвищує життєвий тонус, виводить токсини. Науковці ж переконують: якби вона справді мала такі властивості, її пропонували б усі виробники. Хоча є й перевага – така вода не шкідлива.

·         Йодована. За словами виробників, регулярне вживання йодованої води запобігає захворюванням, пов’язаним із дефіцитом йоду в організмі, поліпшує розумовий розвиток. Лікарі ж запевняють : йод – це галоген, який швидко вивітрюється. Тож якщо він і міститься у воді, організм його, найімовірніше, не отримає.

·         Фторована. Вода, збагачена фтором, нібито корисна тим, хто внаслідок дефіциту цієї речовини в організмі страждає на остеопороз чи карієс. Лікарі підтверджують цю думку і рекомендують уживати таку воду як лікувальну. Однак пити її без медичних показань небезпечно, адже надлишок фтору в організмі може спричинити крихкість кісток.

·         Іонізована. Побутує думка, що срібло має антисептичну, бактерицидну та протизапальну дію. Насправді ні медики, ні хіміки не підтверджують його корисність у воді. Срібло – важкий метал і активний консервант, який накопичується в організмі. Постійно вживати іонізовану воду не слід: може порушитися мікрофлора кишківника й виникне бактеріоз.

·         Озонова. Кажуть, така вода чистіша й корисніша, адже озон знезаражує воду. Фахівці згодні з тим, що вода, доочищена озоном, чиста, однак стверджувати, що вона ліпша за інші бутильовані води, не беруться. Озон – сильний окислювач, який знищує мікроби й віруси ліпше, ніж хлорування. Однак жодних унікальних властивостей воді озонування не надає.

·         Тала. Ця вода, як стверджують виробники, поліпшує обмін речовин і життєдіяльність клітин, бо її структура схожа на структуру міжклітинної рідини. Насправді ці властивості талої води науково не доведені. До того ж лікарі не радять постійно пити справжню талу воду, адже вона вимиває з організму солі, як і дистильована.

 

 

 

 

За матеріалами журналу «Медична сестра дошкільного закладу»№3 березень 2017р.

 

Всі права захищені © 2014