Як вдало розпочати ранок.

Як вдало розпочати ранок 

Бадьорий ранок – запорука вдалого дня. Перед вами – десять простих правил, які допоможуть і дорослим, і дітям кожен день розпочати з усмішкою та любов`ю! 

     Вдалий ранок починається з вечора

Привчайте себе і свою малечу готувати одяг, сумку та улюблену іграшку, яка помандрує з дитиною до садочка, з вечора. Перед сном подумайте про те, які цікаві події, приємні ситуації чекають на вас завтра. Попросіть малюка заплющити очі й уявити їх на собі. Заохотьте розповісти вам хоча б про одну з них. Приємні очікування зроблять майбутній день бажаним.

       Позитивно і розмірено                 

Прокинувшись, не поспішайте відразу братися до справ і не квапте дітей. Розплющивши очі ,усміхніться, побажайте собі вдалого дня, пригадайте приємні речу, які уявили з вечора і які чекають на вас уже сьогодні, поніжтеся кілька хвилин у ліжку і лише після цього розпочинайте день.

         Більше світла

Природне світло допомагає організму прокидатися. Це підтверджують дослідження вчених з Медичної школи Файнберга при Північно –західному університеті в Чикаго. Тож розсуньте штори, визирніть у вікно ,помружтеся  на сонечку, насолодіться красотою й тишею ранку. Для цього вистачить однієї хвилини!

            Увімкніть музику

Музика створює настрій, особливо якщо вона енергійна і подобається вам. Важливо, щоб у визначенні ранкового «репертуару» взяли участь усі члени сім`ї, запропонувавши по 5 улюблених композицій.

               Обнімайтесь

Ранкові обійми з рідними – найкращий початок дня. Дослідниця Кетлін  С.Лайт з Університету Північної Кароліни виявила прямий зв`язок між обіймами і виділенням гормону окситоцину , який пов`язують з почуттям любові та прихильності. Психологи вважають, що для доброго самопочуття дорослому на день потрібно щонайменше 8 обіймів, а малюкові – 12!

             Розбудіть своє тіло

Привчіть себе до легкої зарядки. Не треба влаштовувати виснажливих тренувань. Досить виконати по одній справі для кожної групи м`язів. Пам`ятайте, що у вас грає ранкова музика? Тож зарядка може стати енергійним танцем. Побачивши, як тато і мама виконують розминку під музику, малюк не залишиться осторонь. Організм розбудить також склянка нехолодної води натщесерце. Не забудьте й про легкий сніданок.

         Поділіться своїм планом вдалого дня

Сніданок – це не лише споживання їжі, а й можливість зібратись усією сім`єю перед виходом у «великий світ». Перебування в родинному колі дуже важливе для дитини. Поговорить про таємні події, які чекають на кожного з вас цього дня. Заохочуйте малечу приєднуватись до бесіди за допомогою відкритих запитань. Це запитання , які передбачають розгорнуту відповідь, а не коротеньке « Так» або  «Ні». Наприклад, «У яку ти гру ти сьогодні хочеш пограти найбільше?» - відкрите запитання, а «Ти сьогодні знову збиратимеш ЛЕГО?» - закрите.

               Афірмація дня

Щоб вдало влитися у потік дня, треба його «вдихнути». Вийшовши з будинку, глибоко вдихніть свіжість ранку. Повільно видихаючи, промовте  вголос: «Цей день дарує мені безліч цікавих і приємних подій. Я сповнена(ий) сил, і мені до снаги впоратися з будь якими випробуваннями!». Для малечі досить буде репліки «Сьогодні – найкращий день у моєму житті». Можете вигадати власне побажання на день. Важливо промовити його не подумки, а в голос і емоційно.

                    Грайте ідучи

Мовчанку по дорозі до дитсадка варто замінити словесними іграми. Наприклад:»Їстівне – неїстівне»;»Пильне око» (потрібно уважно роздивлятися навколо і називати якомога більше предметів з певною ознакою, як-от «усе жовте» або все, що схоже на літеру С»,»з числом 4» тощо; « На що схоже?» (хмара, калюжа ,тінь); «Лічимо кроки» тощо. А ще можна разом декламувати вірші, співати пісні, складати казки про все, що трапляється дорогою.

            Заряджайте друзі позитивом

Відчуття ранку зникає з прибуттям у дитсадок чи на роботу. Важливо, щоб цей перехід не був різким.

Тут допоможуть:

-музичний супровід: який зустрічатиме батьків і малечу (напередодні вихователю треба спільно з дітьми скласти список пісень, які вони хотіли б чути зранку);

-«таємний ритуал вітання»:з вихователем та друзями (його також можна спільно продумати й ухвалити напередодні);

-вправа «Усмішка з бантиком» (подумки взяти уста за кутики, широко всміхнутись, аж до вух ,уявно розтягуючи усмішку до маківки, і зав`язати там гарний бантик, який протягом дня триматиме обличчя усміхненим).

Якщо в групі діти з вихователем домовились утілювати в життя»10 правил вдалого ранку», то зібравшись у колі на килимку, можна обмінятися враженнями, розповісти, який із пунктів сьогодні найбільше вдався, звісно, з допомогою вихователя, який має поділитися з  малятами власним досвідом.

                        

                                                         Добрих вам ранків:)

                                                       Джерело: Журнал «Дошкільне виховання»                                                           2017 рік № 9

 

 

 

 

 

 

Всі права захищені © 2014